کتاب پاستیل های بنفش

          

خلاصه ی کتاب پاستیل های بنفش» 

ازش پرسیدم یادگاری‌های خودش و بابا چی هستند. مامان گفت گیتارهایشان از همه مهم‌ترند و بعد کتاب‌ها؛ چون کلاً چیزهای مهمی هستند.

 

رابین گفت حتماً کتاب لایل‌اش را نگه می‌دارد.

 

کتاب محبوب خواهرم، خانه‌ی خیابان هشتادوهشتمِ شرقی» است. این کتاب درباره‌ی سوسماری به اسم لایل است که با خانواده‌اش زندگی می‌کند. لایل دوست دارد توی وان حمام لَم بدهد و با اردک پلاستیکی‌اش بازی کند.

چند ساعت بعد از ماجرای مرموز پیداشدن پاستیل‌های بنفش، درست وسط برشتوک‌بازیِ ما، مامان یک کیسه به هرکداممان داد. گفت برای یادگاری‌هایمان است. قرار بود یکشنبه خیلی از وسایلمان را توی حیاط بفروشیم، غیر از چیزهای مهم مثل کفش‌ها، تشک‌ها و چندتا بشقاب. مامان و بابام امیدوار بودند بتوانند با فروش آن‌ها، پول کافی برای پرداخت اجاره‌خانه و قبض آب به‌دست بیاورند.

 

رابین معنی یادگاری را نمی‌دانست. مامان گفت به چیزی که برایت باارزش است، می‌گویند یادگاری. بعد گفت تا زمانی که همدیگر را داریم، یادگاری به چیزهایی می‌گویند که زیاد اهمیتی ندارند.

چند ساعت بعد از ماجرای مرموز پیداشدن پاستیل‌های بنفش، درست وسط برشتوک‌بازیِ ما، مامان یک کیسه به هرکداممان داد. گفت برای یادگاری‌هایمان است. قرار بود یکشنبه خیلی از وسایلمان را توی حیاط بفروشیم، غیر از چیزهای مهم مثل کفش‌ها، تشک‌ها و چندتا بشقاب. مامان و بابام امیدوار بودند بتوانند با فروش آن‌ها، پول کافی برای پرداخت اجاره‌خانه و قبض آب به‌دست بیاورند.

 

کتاب شازده کوچولو 

         

خلاصه ی کتاب شازده کوچولو» 

داستان کتاب شازده کوچولو درباره‌ی پسرکی است که در سیاره‌ی کوچکی به نام ب۶۱۲ با یک گل سرخ و دو آتشفشان خاموش زندگی می‌کند. پسرک عاشق گل شده، اما گل با با لحنی مغرورانه با او حرف می‌زند. پسرک از دست گل ناراحت می شود و سفری طولانی را آغاز می‌کند.

در این سفر به ۷ سیاره‌ی دیگر می‌رود. در سیاره اول با یک پادشاه آشنا می‌شود. وقتی با پادشاه صحبت می‌کند می فهمد بعضی از آدم‌ها در زندگی فکر می‌کنند بیشتر از بقیه حق زندگی دارند.

در سیاره دوم با یک خودشیفته آشنا می‌شود و می فهمد بعضی‌ها  از خودشان رضایت کامل دارند . و از دیگران مدام ایراد می‌گیرند.

در سیاره سوم، با مِی‌خواره‌ای آشنا می‌شود که مدام حسرت گذشته را می‌خورد و نگران اتفاق‌های آینده است. در عین حال فراموش کرده که باید به لحظه‌ی حال هم فکر کرد.

در سیاره چهارم با یک تاجر آشنا می شود. تاجری که در تمام زندگیش فقط سه بار کارش را متوقف کرده. تاجر همیشه سرش در حساب و کتاب است. اما از زندگی لذت نمی‌برد.

در سیاره پنجم، با یک فانوس‌بان آشنا می‌شود. فانوس‌بان نماد افرادی است که کاری را همیشه انجام می‌دهند، بدون اینکه فکر کنند این کار مفید است، یا نه!

در سیاره ششم با پیرمردی جغرافی‌دان آشنا می‌شود که همیشه از توانایی و دانایی‌اش استفاده می‌کند.

در نهایت به سیاره هفتم، یعنی زمین می رسد. در زمین آدم‌ها احساس تنهایی می‌کنند. چون همه به دنبال به دست آوردن ثروت و قدرت و شهرت هستند.

این داستان از زبان خلبانی روایت می شود که شش سال پیش در صحرایی در آفریقا با شازده کوچولو آشنا می‌شود و شازده کوچولو ماجرای سفرش را برایش می‌گوید.

پیشنهاد می‌کنیم یادداشت زیر را بخوانید و با کتاب‌هایی مشابه شازده کوچولو آشنا شوید.

 

کتاب اردوی جاسوسی

         

خلاصه ی کتاب اردوی جاسوسی»

مجموعه‌ی چند جلدی مدرسه‌ی جاسوسی»، داستانِ بنجامین ریپلی یه نوجوون دست‌وپاچلفتیه که نابغه‌ی ریاضیه.

این نابغه که تو زندگی‌اش جز درس خوندن کاری انجام نداده، ناخواسته وارد یه مدرسه‌ی جاسوسی می‌شه و اون‌جا هر چیزی که فکرش رو هم نمی‌کنه، می‌بینه!

این مدرسه‌ی جاسوسی، هم پر از ماجراجویی و کشمکش‌های عجیب و غریبه، هم پر از کارها و اتفاق‌های تازه. جالب این که دخترها و پسرهایی داره که از نظر هوش و توانایی خیلی خفن‌اند.

تو جلد دوم این مجموعه که اسمش اردوی مرگ»ئه، بِن ریپلی برای این که جاسوس خفنی بشه، یه سال آموزش دیده و از انواع و اقسام خطرها جون سالم به در برده. حالا تابستون از راه رسیده و می‌خواد خودش رو برای تعطیلات آماده کنه. اما تابستون کیلویی چنده؟ از تعطیلات تابستونی خبری نیست، چون کار جاسوس‌های تحتِ آموزش تمومی نداره و از تهدیدهای اسپایدر که یه سازمان جاسوسی دشمنه، نمی‌شه فرار کرد! 

حالا این که تو این جلد چه اتفاق‌هایی برای بِن می‌افته و می‌تونه هویت مخفی و خونسردی‌اش رو حفظ کنه یا نه، باید خودتون بخونیدش!

جلد دوم مدرسه جاسوسی که یه جورایی دنباله‌ی جلد اوله، خیلی جذاب و خوندنیه و تا صفحه‌ی آخر نفس‌تون رو بند می‌آره و شما رو دنبال خودش می‌کشونه تا یه لحظه هم دست از کتاب خوندن برندارید! 

شخصیت‌هاشم مثل شخصیت‌های همون جلد اول هم هیجان‌های نوجوونی رو تجربه می‌کنند، هم با واقعیت‌های تلخ زندگی روبه‌رو می‌شن.

 

به غیر از همه‌ی اینا، خوبی مجموعه‌ی مدرسه‌ی جاسوسی» اینه که نویسنده‌ش زور نزده تا قهرمان‌سازی کنه. در عوض تصویر حقیقی هر کدوم از شخصیت‌ها، هم خوبی‌ها و هم بدی‌هاشون رو به تصویر کشیده.

خب، حالا نوبت شماست که نظرتون رو درباره‌ی جلد دوم بنویسید و تحلیل‌ش کنید. ما که سر تا پا گوش، ببخشید چشم‌ایم تا نقدوبررسی و نظرهاتون رو بخونیم.

 

 

راه های شادی مجاز در اسلام

کتاب هایی در رابطه با شاد بودن

چگونه باید شاد زندگی کنیم

  ,کتاب ,رو ,هم ,آشنا ,یک ,    ,آشنا می‌شود ,در سیاره ,با یک ,شازده کوچولو ,امیدوار بودند بتوانند ,برای پرداخت اجاره‌خانه ,بابام امیدوار بودند ,چندتا بشقاب مامان

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
کاربرد فناوری اطلاعات و ارتباطات در آموزش و پرورش دانلود رایگان جزوه و خلاصه کتاب قرآن لوازم خانگی دیوان طاووس الــــجنه آموزش دیجیتال مارکتینگ و مشاوره کسب و کارها در حوالی اریحا... سِه‌لَت اُتاقکِ آنه ماری